Foorum
October 18, 2021, 08:44:09 AM *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Search Calendar Login Register  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: STEROIDID  (Read 31552 times)
Paju Tom
Administrator
Hero Member
*****
Posts: 1128View Profile
« on: February 21, 2011, 01:19:27 PM »


"ME EI OLE ANABOOLSETE STEROIDIDE JA MUU DOPINGU KASUTAMISE POOLT EGA VASTU. OLEME SELLE POOLT, ET SPORTLASEL OLEKS TÄIELIK JA TÄPNE INFORMATSIOON SELLISTE VAHENDITE OMADUSTE KOHTA - NENDE MÕJU ORGANISMILE, VÕIMALIKUD TERVISERISKID, MEDITSIINILISED VÕIMALUSED KONTROLLIDA ORGANISMI SEISUKORDA. KAALUDES KÕIKI PLUSSE JA MIINUSEID PEAB IGA ATLEET ISE OTSUSTAMA - KASUTADA DOPINGUT VÕI MITTE..."

TÄHELEPANU ! NOSTERREX EE MEESKOND TAUNIB ANABOOLSETE STEROIDIDE  KASUTAMIST !


STEROIDID : KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED

Kui ohutud on steroidid?

Kohe alguses tuleks märkida, et ohutuid ravimeid ei ole olemas, näiteks paratsetamool kutsub teinekord esile üsna raskeid mürgitusi, aspiriin kutsub teinekord esile allergilisi reaktsioone (nahk). Probleeme võib tekkida kõigi ravimite korral, kuid enamasti sõltub see millistes kogustes ravimit tarvitatakse. Kui üldiselt öelda, siis kaasnevad steroidide tarvitamisega väga väikesed kõrvaltoimed, seda juhul kui neid tarvitada meditsiiniliste annustes.

Millised kõrvaltoimed on steroididel?

Leiutatud on suur hulk anboolseid steroide ja samas eksisteerib ka sama palju reaktsioone organismis. Osa steroide ei oma üldse kõrvaltoimeid, kuid neid kõiki kokku segada ei tohi, puudub info. Näiteks 100mg retabolili nädalas annab väga vähe kõrvaltoimeid, kuid paraku ei taha keegi teda sellistes kogustes tarvitada.

Mis juhtub, kui tarvitada tugevaid steroide suurtes kogustes?

Kõige enam esinevad sellised kõrvaltoimed nagu: vistrikud, sugulise aktiivsuse tõus, probleemid maksaga, agressiivsus ja vaimne tasakaalutus. Teised kõrvaltoimed nagu: günekomastia ("rindade kasv"), kõrge vererõhk, südame- ja veresoonkonna häired, juuste väljalangemine, alaealistel kasvu peatumine- need kõrvaltoimed võivad alles jääda ka siis, kui steroidide tarvitamine lõpetada.

Naised võivad veel lisaks ülaloetletule saada "meheliku keha", kliitori hüpertroofia, hääle madaldumine, tugevnenud karvakasv kehal, samas langevad aga juuksed peast, nahastruktuuri muutused. Kuid mitte kõik steroidid ei kutsu esile selliseid kõrvaltoimeid. Sellised kõrvaltoimed tekivad vaid osadel tarvitajatel ja seda juhul kui annused on tõesti suured.

Osad “pehmed” steroidid ei kutsu üldse esile selliseid kõrvaltoimeid. Seega väide, et kõik steroidide tarvitajad omavad ühesuguseid kõrvaltoimeid, on ekslik. Enamus kõrvaltoimeid on tingitud steroidide muutumisest testosteroonist östrogeeniks ja dihüdrotestosterooniks (organism ei kasuta kõiki steroide ära, kui neid annustatakse rohkem kui organism ära kasutab). Paljude steroidide puhul see ei toimu, seega on nad ka ohutumad.

Kas ma võin alustada steroidikuuriga?

Kui te olete noorem kui 20 aastat, siis ärge sellel parem üldse mõelgegi. Alaealiste puhul avalduvad steroidide negatiivsed kõrvaltoimed tugevamalt kui täiskasvanuil. Neil kutsub kindlasti steroidide tarvitamine esile kasvu peatumise (peetuse) ning teadmiseks, et kui tahate kunagi veel kaugemale jõuda, siis teie võimalused selleks kahanevad tublisti.

Kui olete vaid mõned aastad tegelenud raskejõustikuga, siis teadke, et vähekogenud sportlased ei savuta keemiaga just kõige paremaid tulemusi. Kui arvate, et “kergetest” steroididest te edasi enam ei lähe, siis mõelge ja mäletage, et kõik alustavad sellisel moel. Kuurid retabolilist ja primabolonist muutuvad anadroli ja testosterooni kuurideks. Need preparaadid aga kutsuvad esile tugeva sõltuvuse. Soovite paremaid tulemusi, s.t. alustada ohtlikku mängu. Kui arvate, et suudate end kontrollida, siis mõelge mida te teate üldse inimpsüühikast ja farmakoloogiast. Hea, kui teil saab olema käepärast arst, kes teid aitab.

Samas kui aga olete raudselt veendunud, et tahate läbi viia kuuri, siis mõelge enne hoolega läbi, mida te soovite saavutada ja milliste preparaatide abil. Kui te olete 25.-ne, tahate lihtsalt hea välja näha, 35.-selt hakkate mõtlema tervisest. Kas tasub riskida, näiteks südamega. Selleks et hea välja näha.

Enne kui otsustate, siis teadke, et on olemas suur hulk mooduseid kuidas oma steroidikuur ära rikkuda ning hea asemel endale hopis halba teha. Neid inimesi on tänapäeval kahjuks üsna palju. Ennekõike tuleks tutvuda kuidas kuuri käigus tuleb treenida, toituda ning milliseid preparaate tuleks kasutada ja millistes kogustes. Selleks, et saada selliseid teadmisi, on vajalik miinimum paariaastast treeningkogemust.

Kavatsen alustada oma elu esimest steroidikuuri. Milliseid steroide ja millistes kogustes kasutada?

Sellise küsimuse esitaja ei ole veel valmis steroidide tarvitamiseks, samuti võib ta veel teha hulga vigu. Tuleb märkida, et süstitavad preparaadid on ohutumad kui tabletid. Samas peavad süstlad ja nõelad olema uued ja steriilsed. Võõraid süstlaid on ohtlik kasutada- viirusnakkuse oht jne. Samuti võivad võltssteroidid endas ohtu sisaldada. Tuharasse valesti süstimisel võib riivata närvi, mis on väga valulik, kuid möödub teatud aja jooksul. “Pehmeiks” steroidideks peetakse retabolili, primaboloni, anavari. Raskeiks peetakse methandrostenolooni, anadroli, testosteroonilahuseid.

Tarvitamsel tuleb meeles pidada, et mida rohkem võtate, seda ohtlikum see on. Oht väheneb, kui tarvitada pehmeid steroide kuuri jooksul rohkem. Näiteks, kui plaanie tarvitada 800mg testosterooni nädalas, siis raskete kõrvaltoimete oht on ülisuur, kuid kui tarvitada 150mg testosterooni ja 550mg retabolili, väheneb oht tunduvalt. Algajad tarvtavad enamasti 200-400mg nädalas, kuid edasijõudnud tunduvalt rohkem.

Kuidas väljuda sujuvalt steroidikuurist?

Kindlasti ei tohiks selleks kasutada steroide, mis aromastiseeruvad ja alandavad organismi poolt toodetava testosterooni taset. Kui kuuri jooksul tehti kõik õigesti ja lõpus kasutati õiget preparaati, siis ei tohiks ka sõltuvust tekkida. Kuuri lõpus kasutatakse enamasti retabolili või primaboloni ja provironi. Kohe pärast kuuri lõpetamist tehakse HCG süste (2 korda nädalas 2500IE nädalas) ja seejärel clomidi (serophene). Seejärel 2 nädalat primaboloni ja clenbuteroli. Aeg-ajal ka provironi, kuii antiöstrogeeni. Selline kuurist väljumise kava on näiteks väga tõsistest kuuridest väljumiseks. Kergete steroidide tarvitamisel piisab näiteks kui kasutada kuuri lõpus serophenet.

Kas saaks rohkem informatsiooni metaani korvalmõjude kohta?

Kõige halvemad küljed on tal see, et ta pidurdab organismi enda poolt toodetava testosterooni hulga teket.Juba 15 päevaga langeb tase ~30%, kuid seda ei tasuks karta, see on väike asi. Teine külg, maksale teeb kahju, tuleb süüa preparaate, mis parandavad maksa tööd, siis on kõik korras.Ja noh nagu ikka räägitakse, suurenevad kaalult ka siseorganid(süda, maks), kuid seda kõvasti vähem, võrreldes lihastega.Kõiki kõrvaltoimeid on võimalik kõrvaldada kasutades selleks teisi preparaate.

Kas desosterooni tekkimine peale metaani tarvitamist taastub? Kui jah, siis millise aja jooksul?
Milline peaks olema ühe kuuri pikkus ja kui palju peaks päeva jooksul tarbima see kes alles alustab?
Kui kuuri lõpetamisel peab seda tegema järk-järgult, päevadoose tasapisi vähendades? Mingi püramiid-süsteem!??
Mida tähendab aromatiseerumine, kas see on see lõhn mis igale asjast teadlikule inimesele treeningsaalis ninna tuleb? Mida teha, et aromatiseerumist ära hoida?
Mis preparaadid parandavad maksa tööd? Kas neid saab apteegist? Kui palju võtta?


Loomulikult taastub, kus ta pääseb, taastub ka iseenesest, kuid aeglasemalt kui kõrvalise abiga. Jah tõsi ta on, et metan aromatiseerub suht hästi, kuid seda ei tarvitse karta.Aromatiseeruma tähendab, et organismi viidud steroide ei kasutata kõiki ära ning paratamatult osa neist muutub naissuguhormooniks östrogeeniks ning kui jätkatakse ka edaspidist tarvitamist ja ei pöörata tähelepanu günekomastia tekkele, siis võibki välja areneda günekomastia, s.o. rindade kasvu "elavnemine", rinnanäärmete areng.Metan aromatiseerub isegi väikestes kogustes.Seda aga tavaliselt ei täheldata ning seda on võimalik vältida tarvitades antiöstrogeene, nagu Proviron, samuti hakkab tema toimel organism ise rohkem testosterooni tootma.Kuid enamasti tarvitatakse pärast ~2 kuulist metani kuuri HCG-d, mis tõstab testosterooni taseme mitmekordselt kõrgele ja see püsib seal pikka aega ning seejärel võetakse ette Proviron ja ~ 1-2kuuga, oleneb kui raskeid preparaate kasutati, taastub kõik jälle endisesse vormi.Metani aromatiiserumiele ei tasuks suurt tähelepanu pöörata, see ei kujuta endast midagi hullu ja kui tekibki kahtlus võib ju kohe Provironi lisada ja ongi kõik OK.

Kui tarvitada mingisugust keemiat(steroide), siis lihase ja jõu kasv on kui kiire ? Kas tavaline aastane treening võrdub poole aastaga kui kasutad keemiat?

Eksid, keemiaga võtab veel kiiremini juurde nii massis kui ka jõus.Ühe kuuri jooksul, s.o. ~1,5-4 kuud, oleneb, on võimalik surumist rinnalt parandada ~20-30kg, samuti paranevad muud näitajad.Aastas tehakse vähemalt kaks kuuri, tegelikult oleneb see preparaatidest.Tavaline treening ei ole võrreldav keemiaga koos treenides, tulemused ei sunni kaua ootama.Teised, kes koos sinuga treenivad ei liigu edasi, kuid sina jätkad pidevalt progresseeruvalt üles mäge.

Kuidas metaani tarvitada?

Metani soovitatakse tarvitada püramiidina, enamasti on see

1.nädal 2tbl
2.nädal 3tbl.
3.nädal 4tbl.
5.nädal 5tbl.
6.nädal 4tbl.
7.nädal 3tbl.
8.nädal 2tbl.


See on üks näidiseid, ise soovitan tarvitada metani ~6 nädalat, mitte rohkem, sest siis on tema toime juba nõrk ja kasutegur väheneb.Enamus, kes on tarvitanud seda aega ei ole täheldanud halbu kõrvaltoimeid, ainuke mis on, on see, et pärast kuuri saavutatud tulemustest jääb alles ~50-60%, see on normaalne, sest liigne vesi väljutatakse kehast.

Maksatööd parandavaid preparaate müüakse apteekides, need ei ole kallid ja soovitan neid ka niisama aeg ajalt tarvitada, parandavad maksa tööd, paraneb ka valkude ainevahetus.Müügil on "Essentiale forte"(~70-80.-krooni), Liv-52(20-30.-krooni)ja Carsil(40-48.-krooni), ei tooda enam sisse, kuid ta on üks parimaid omasuguste seas, müügil ainult Tallinnas. Soovitan aegajalt Liv-52-te võtta.

Mitu kuud või... peaks olema keemia kuuride vahe, ja mis oleks selle vahepeal siis kasulik teha nt?

Enamasti loetakse kuuride vaheks aega, mis kulus kogu kuuri peale. Näiteks kui kuur oli 6-8 nädalat, siis vaheaeg oleks 8 nädalat, kuid ise soovitan keemiat tarvitada max 2 korda aastas. Tervis säilib paremini.

Kas HCG ja Proviron on apteekides müügil?
Palju võtta peale steroidide kuuri. Päevas/tablette/kui pikka aega?


HCG kohta ei oskagi öelda, apteekide nimekirjas igal juhul teda selle nime all ei ole, teiste nimede all ei ole kontrollinud. HCG hind Venemaal on 5$ viie ampulli eest, millest piisab täiesti, et pärast karmi kuuri end taastada. Süstitakse 2 nädalat, 2500 ühikut nädalas. Proviron on raudselt müügil, selle kirjutab ka perearst välja, juba ära proovitud.Maksab, oli vist 130-150.-krooni pakk, kas seal oli vist 20 või 50 tabletti sees, ei mäleta.Muide proviron on ka hea vahend potentsi tõstmiseks.Piisab, kui võtta üks tablett päevas.

Kuid tegelikkuses võetakse provironi asemel Clomid'i või Dinerik'i, need mõjuvad otse hüpotalamusele, hüpofüüsile, mis omakorda hakkavad rohkem LH-hormooni tootma ning mille tulemusel taastub organismi enda poolt toodetava testosterooni tase taas normaalsele tasemele ja isegi kõrgemale.Hind on 5$ 10. tableti eest, võetakse esialgu 2 päeva 2 tabletti ja siis 1.Ja nii 2-4 nädalat, kuni ise tunned, et kõik on korras.

Mis on Liv-52, Proviron?

Liv-52 ja Essentiale forte, need on maksaravimid, mis on koostatud ravimtaimedest. Parandavad oluliselt maksa tööd.
Proviron on antiöstrogeen, seega hormoonravim ja meie toredas riigis seda ilma retseptita ei saa, kui selle peaks perearst probleemideta saama välja kirjutada.

Oleks üks küsimus - metani koostoimed teiste ainetega (ravimitega) (kas mõju väheneb, suureneb, on kahjulik) näit. kohvi? Milliseid toite, jooke ei ole soovitav koos metaniga tarvitada (kui selliseid muidugi üldse on)?

Kohv teeb ainult asja paremaks, kuna kiirendab ainevahetust. Siiani pole keegi midagi halba kogenud. Süüa võib kõike, alkoholi joomist tuleks piirata nullini kuuri jooksul.

Milline on metani mõju koos alkoholiga?
Aga kui paar õlut päevas?


Kogud endale terve tosina halbu kõrvaltoimeid, k.a. günekomastia- rinnanäärmete arenemine. Alkohol takistab maksal naissuguhormoone lõhkumast, seega süveneb metani aromatiseerumine - muutumine naissuguhormooniks.
Metani tarbimisel tuleks siiski alkoholist loobuda, k.a. sinu õlled.

Kuidas saada antiöstrogeene?

Antiöstrogeene saad apteegist, mine ja küsi TAMOXIFEN- nimelist ravimit. Või küsi SEROPHENE-t.

Kas pärast retabolil'i kuuri tuleb kasutada ka mingisuguseid taastumispreparaate? Kuidas üldse oleks otstarbekas retabolili võtta, et kahjustaks oma tervist minimaalselt?

Ei juhtu sinuga üldse midagi kui sa ainult retabolili tarvitad - ära proovitud ja 100 korda tõestatud. Kui hirm ikka tõesti nii suur on, siis pärast kuuri lõppu mine apteeki ja küsi SEROPHENEt ja võta 1tbl. õhtuti enne magama minekut.

Retabolili kasutatakse püramiidina. Esimesel korral ja korralike doosidega on võimalik saavutada väga häid tulemusi. Kuid kui sa oled alla 20.-ne, siis üldiselt ära sellele mõtle, arened selletagi. Samuti kui sul puuduvad pikemad treeningkogemused - kui treeningut eriti ei jaga, siis keemia ei aita sind samuti.

Kas omnadren 250 on hea või halb steroid?

Omnadren 250 ei ole parim valik, kuid see on samuti vaieldav, sest mõnele ta meeldib ja tema organism reageerib sellele hästi, s.o. suurte kõrvalmõjudeta. Enamus, kes seda on tarvitanud täheldavad tugevat akne teket, s.o. suurel hulgal vistrikke ja punne. Samuti aromatiseerub ta hästi ning üldiselt on ta tugev testosterooni derivaat.

Teistsuguse nime all müüakse preparaati SUSTANON 250, see on Omnadrenist palju parem, kõrvalmõjude poolest. Ka on koostis teistsugune. Mõlemad on effektiivsed organismis ~2 nädalat. Soovitav tarvitada koos mingi teise steroidiga, näiteks Retabolil, tulemused on hämmastavad.

Kuid üldiselt ütlen, et mõlemad preparaadid on üsna "mustad" ja kui pole varem midagi proovinud, siis soovitan selle mõtte kohe kindlasti peast visata - kumbki neist ei tasu riski ära. Samuti tuleb nende tarvitamisel jälgida rohkem organismi seisundi järgi, vererõhk näiteks.

Tarvitada tuleb, teinekord polegi vaja, antiöstrogeene ning pärast kuuri tuleb süstiga HCG-d ning tarvitada teisi preparaate.

Enne kui neid preparaate tarvitama hakata tuleks, nagu ka iga teise steroidi puhul, läbi vaadata hulga materjale ja pidada konsultatsioone inimestega, kes on seda juba teinud. Samuti selgeks teha toitumine ja treening, sest steroidid ise ei kasvata midagi, üksnes koos hea (korraliku) toitumise ja treeninguga on võimalik saavutada suurepäraseid tulemusi.


NB: Tegemist on tõlgitud materjaliga
Allikas: bodybuilding.ee

Logged
Paju Tom
Administrator
Hero Member
*****
Posts: 1128View Profile
« Reply #1 on: February 21, 2011, 01:26:48 PM »"ME EI OLE ANABOOLSETE STEROIDIDE JA MUU DOPINGU KASUTAMISE POOLT EGA VASTU. OLEME SELLE POOLT, ET SPORTLASEL OLEKS TÄIELIK JA TÄPNE INFORMATSIOON SELLISTE VAHENDITE OMADUSTE KOHTA - NENDE MÕJU ORGANISMILE, VÕIMALIKUD TERVISERISKID, MEDITSIINILISED VÕIMALUSED KONTROLLIDA ORGANISMI SEISUKORDA. KAALUDES KÕIKI PLUSSE JA MIINUSEID PEAB IGA ATLEET ISE OTSUSTAMA - KASUTADA DOPINGUT VÕI MITTE..."

TÄHELEPANU ! NOSTERREX EE MEESKOND TAUNIB ANABOOLSETE STEROIDIDE  KASUTAMIST !


KÕIGILE ALUSTAJATELE


Sel korral räägime "keemiast", õigemini, kuidas seda õigesti tarvitada, millistes kogustes ja kui kaua ja kuidas vältida kõrvaltoimeid.

Mingeid täpseid juhiseid ma andma ei hakka, kuid teatud algtõed seletan lahti. Peatuma ei hakkaks steroidide keemilistel valemitel, tekkel, erinevustel jmt., sest iga huviline suudaks selle leida internetist ka ise. Seega võiks koheselt asuda soovitatud tarvitatavate koguste juurde. Nagu näitavad uurimused on steroidide kogused 200 -400 mg nädalas mõõdukad.(üle 450 mg aga juba ohtlikud)

Kui avada ajakiri Flex, siis leiate terve rea artikleid, kus kinnitatakse selliste koguste vaata, et täielikku ohutust kui "kuuril" olles ollakse arstliku kontrolli all. Kuid siin tasuks märkida, et lühikeste kuuride (4-5 nädalat) ja terve organismi puhul ei avalda sellised kogused tõesti erilist negatiivset mõju (tavaliselt esineb siiski vererõhu tõus kuna toimub vee peetus). Kui analüüsida teada-tuntud kuure (jutt on kuuridest, mille baaspreparaadiks on deca-durabolin), siis jõuate kindlasti teatud otsuseni – kuurid kestavad 6 - 8 nädalat, alustatakse 100 mg nädalas ja doose tõstetakse 100 mg kaupa nädalas 3-4 nädalat ja siis laskutakse samuti alla. Sedasi tekib püramiid, kus pool kuurile minevast ajast koguseid tõstetakse ja teisel poolel vähendatakse. Minu arvates on see optimaalne steroidide tarvitamise skeem kuna ei toimu järske muutusi hormoonsüsteemis ning organism "siseneb" ja "väljub" kuurist väga sujuvalt.

Miks siis tuleb iga nädal kogust tõsta?

On teada, et retseptorid kaotavad ajapikku ülestimuleerimise tõttu tundlikkuse, millele lisandub ka östrogeenide taseme kasv, mis pidurdab anaboolseid protsesse, samuti püüab organism tasakaalustada anaboolseid ja kataboolseid protsesse. Samuti on teada, et retseptoreid pole mõtet koormata enam kui 6 nädalat, sest viimaste edasiseks stimuleerimiseks on vaja hakata steroidide koguseid tõstma, seda enam kui kuur on pikk.

Kuid olemas on ka sellised nn. “tsükkelsüsteemid”, millede eripära seisneb selles, et tarvitatakse erinevaid steroidide kombinatsioone vaid 2-3 nädalat. S.t., et esimesed 3 nädalat tarvitatakse vaid anaboolseid steroide, järgneval 3 nädalal juba teisi preparaate jne. Selline tarvitamisskeem takistab retseptoritel “täitumast” ja “sulgumast” ning lubab teostada kuni 12 nädalat ja enam kestvaid kuure. Kuid “asjaarmastajaile keemikuile” on täiesti piisav kuurid kestusega 5-6 nädalat ning seda enam, et seda tehakse ilma arstliku kontrollita. On täiesti piisav piirduda aasta vaid paari kuuriga.

Nüüd aga räägiks kogustest. Mis te arvate, kust nad võeti? Kui arvate, et nad pärinevad aastate pikkusest tarvitamise kogemusest, siis on teil vaid osaliselt õigus. Kõik on oluliselt lihtsam. Maailmas tarvitatakse enamasti ikkagi vaid deca-durabolini (asja lihtsustamise mõttes teise steroide ei vaatle). Tegemist on õlis lahustatud nandroloniga ja preparaat on süstitav. Antud preparaadi sagedaseim kontsentratsioon on 200 mg/ml. Mõistate? Täiesti mõistetav, et ühe korraga vähem kui 1ml süstida on mõttetu ja samuti ka enam kui 2ml (seda enam, et selliseid koguseid loetakse optimaalseteks).

Tekibki laotatus 100 - 400 mg. Ning kui vaatategi enim levinud kuure, siis avastategi, et seal olevad kogused ongi esitatud piirides ja kuur kestab 6 - 8 nädalat. See on täiesti mõistlik, kuid tundub kuidagi harjumatu kogus 400mg nädalas, sest see on 8 ampulli retabolili ja neid korraga süstida on raske ja üldse loetakse standartiks ampull retaboli ja mõned metaanitabletid päevas ühe kuu jooksul. Seejuures loetakse antud kuuri üsna efektiivseks.

Tõenäoliselt on õige kogus kusagil vahepeal ja ilmselt on siiski kogus 200mg nädalas täiesti piisav. Seetõttu loetakse optimaalseks koguseks alustamisel 50mg ja mida tõstetakse iga nädal 50 – 100 mg. Seega oleks kuur järgmine: 50, 100, 200, 100, 50 mg retabolili (süstitakse kord nädalas; tuletaks ka meelde, et retabolili tarvitada enam ei soovitata – palju võltsinguid). Kuur on lühike ja kogused mõõdukad. On ka veel üks populaarne meetod – kuuri alguses on kogused kohe kõrged - nii 300 mg nädalas ja seejärel vähendatakse kogust iga kahe nädala tagant 100mg kaupa. See on samuti lühike kuur, 6 nädalat.

 Üksikasjalikult on ta kirjeldatud Fred Hetlindi raamatus "Jõutreeningu täielik õpik". Olemas on ka nn. lamedad kuurid, mis on mõeldud selliste preparaatide nagu Sustanon 250 jaoks. Erinevad nad selle poolest, et kogus jääb samaks, muutub vaid süstimistevaheline aeg.

Näiteks tehes esimese sustanoni süsti, teete teise alles 14 päeva möödudes, järgmise 10, siis 7 , siis taas 7, ja siis 6 päeva pärast jne., ning seejuures süstite iga kord vaid ühe ampulli (250mg). Lisaks ka juurde, et androgeensete prepraatide, nagu sustanon, tarvitamine on seotud paljude kõrvaltoimetega kuna prepraat päris tugevalt alandab organismi poolt toodetava testosterooni tootmist, samuti on preparaat oluliselt enam kalduv aromatiseerumisele kui retabolil, mistõttu tuleks teda tarvitada koos nolvadexi ja provironiga, mis blokeerivad östrogeene (täpsemalt öeldes võtab nolvadex enda alla östrogeenretseptorid ja proviron peatab steroidide aromatiseerumise) ja ei lase tekkida günekomastial.

Nüüd räägime, miks tarvitatakse mitu steroidi korraga. Tehakse seda selleks, et haaratud oleks suurem hulk retseptoreid ning selle sama abil kiirendada lihaskasvu. Tavaliselt tarvitatakse koos süstitavate steroididega koos ka oraalseid (suu kaudu tarvitatavaid) - andriol, anavar, primabolan, stanozolol (winstrol), anadrol, methandrostenolon jne.

Enim levinud kombinatsiooniks on (Venemaal) retabolil + metaan, harvem on metaani asemel winstrol. Samuti kombineeritakse suurepäraselt ka sustanoni metaaniga. Nii et vaatamata sellele, et metaan on toksiline maksale, on ta siiski väga populaarne. Metaani tavaliseks koguseks loetakse 2-3 tbl päevas, koguseliselt mitte ületades 100tbl 5 nädalaga. Täiesti mõistetav, et metaani üksi sellistes kogustes tarvitada pole motet kuna efekt jääb väikseks, kuid kombineerides neid samu koguseid koos mingi süstitava prepraadiga on võimalik saavutada tuntavaid edusamme.

Nüüd teineteise toimet parandavatest preparaatidest. Steroididel on omadus esile kutsuda veepeetus (soolade kogunemine organismi ja steroidide aromatiseerumine). Sellele lisaks lubavad nad treeninda oluliselt võimsamalt, see aga kutsub esile adrenaliini tugeva eritumise – selle tulemusel saab südamelihas suurt koormust.

 Nende toimete vähendamiseks, samuti maksa töö tõstmiseks (kuna ta töötleb tugevdatult steroide ja sünteesib valke) on vaja selliseid preparaate nagu kaaliumorotaat, riboksin, fosfaden. Viimane on hea ka selle poolest, et alandab liigset arteriaalset rõhku. Mingi ülalnimetatud preparadi tarvitamne kuuril on kohustuslik! Samuti tarvitatakse kuuril ka nolvadexi ja provironi, kui tarvitatakse selliseid androgeene nagu sustanon, omnadren, testosteroonid.

Mina isiklikult arvan, et selliste kõrgandrogeensete preparaatide tarvitamine nn. “tervisespordis” on täiesti mõttetu ja pole õigustatud, kuna prepraadid on toimelt järsud ja kõrvaltoimete risk suur (näiteks kiilaspäisus, akne, günekomastia), kuigi samas mõistlikes kogustes tarvitades pole asi üldse nii hull, kuid samas on ka oht sattuda sõltuvusse, sest soov pidevalt kasvada juurdub tugevalt …, nii et mõelge enne kui otsustate.

Olemas on veel mittesteroid rühma kuuluvad hormoonprepraadid, mis lubavad mitte üksnes tõsta ainevahetuse kiirust (kilpnäärmehormoon, kasvuhormoon), vaid ka tõsta valkude sünteesimise kiirust (insuliin, IGF-1). Lähemalt ma nendel prepraatidel ei peatu kuna enamus neist on kas liiga kallid (kasvuhormoon) või kättesaamatud (IGF-1) või ohtlikud tarvitamiseks (insuliin, kilpnäärmehormoon). Kuid te mõistate ilmselt niigi, et teatud kombinatsioonid nendest preparaatidest mõõdukates kogustes koos steroididega ja lisades ka hea toitumise - 2 –3 aastaga on täiesti võimalik jõuda maailma eliiti. Kuid ega bodybuilding pole vaid tühipaljas lihaste kasvatamine...

Ja kõige tähtsam – kuurilt väljumine. Peamine on säiltada kogunenud lihasmass. Loomulikult ei õnnestu kõik alles hoida kuna osa massist moodustab kogunenud vesi (tavaliselt 2 - 3 kg). Kuid sellise töö ja vaevaga ja veel sellise riskiga tervisele kasvatud lihased tuleks säilitada.

Ennekõike tuleks märkida, et iga steroid (isegi metaan) tarvitamisel mõne nädala jooksul pärsib organismi poolt androgeenide tootmist. Isegi kui te tarvitate vaid metaani toimub siiski testosterooni taseme langus. Pärast kuuri kohtub atleet kahe probleemiga – androgeenide madal tase ja kõrge östrogeenide tase, steroidide aromatiseerumise tulemus. Kõik see soodustab günekomastia teket. Nagu teada, laskub östrogeenide tase normi piiresse 3 - 4 nädala jooksul, seega on vaja selleks ajaks östrogeenid blokeerida ja kunstlikult tõsta enda androgeenide taset.

Tehakse seda sedasi: kuna on vajalik kiire androgeenide taseme tõus, siis kuurijärgselt tarvitatakse HCG- d 700 - 1000 ühikut üle päeva 2-3 nädalat. Gonadotropiin - hüpofüüshormoon, avaldab toimet vahetult munaditele ja sunnib neid tootma testosterooni, kuid HCG ei taasta testosterooni taset veres reguleerivat mehhanismi. Mehhanismi täielikuks taastumiseks tarvitatakse sellist prepraati nagu Clomid, mis tõstab samuti testosterooni taset ja on efektiivne ka kui antiöstrogeen.
 


NB: Tegemist on tõlgitud materjaliga.

Allikas: bodybuilding.eeLogged
Paju Tom
Administrator
Hero Member
*****
Posts: 1128View Profile
« Reply #2 on: February 21, 2011, 08:01:24 PM »


"ME EI OLE ANABOOLSETE STEROIDIDE JA MUU DOPINGU KASUTAMISE POOLT EGA VASTU. OLEME SELLE POOLT, ET SPORTLASEL OLEKS TÄIELIK JA TÄPNE INFORMATSIOON SELLISTE VAHENDITE OMADUSTE KOHTA - NENDE MÕJU ORGANISMILE, VÕIMALIKUD TERVISERISKID, MEDITSIINILISED VÕIMALUSED KONTROLLIDA ORGANISMI SEISUKORDA. KAALUDES KÕIKI PLUSSE JA MIINUSEID PEAB IGA ATLEET ISE OTSUSTAMA - KASUTADA DOPINGUT VÕI MITTE..."

TÄHELEPANU ! NOSTERREX EE MEESKOND TAUNIB ANABOOLSETE STEROIDIDE  KASUTAMIST !


"PUHTAIMAD" STEROIDID

"Metaan" ja "retabolil" – on kõige sagedamini tarvitatavad preparaadid ja seda ka võistluseelsel perioodil ning seda eriti alustajate seas. Isikud, kes on aga kogenenumad ja on osalenud korduvalt võistlustel teavad, et on olemas "asjad", mis on oluliselt effektiivsemad ja nendeks on sellised steroidid nagu primabolan ja winstrol.

Tavalised jõusaalides käijad ei ole sellistest steroididest eriti vaimustunud, sest suurt massi ja jõu juurdekasvu ei toimu. Enamasti ka lihtsalt loobutakse neist kahest ülikallist preparaadist (ampull primabolani, mis sisaldab 100mg toimeainet, maksab 10-15$, ampull winstroli (50 mg) -- 7-8$), kuid see ei tähenda, et need preparaadid ei tööta.

Primabolan ja winstrol tõesti ei kogu organismi vett ja kasvata nn "vesist massi", mis aga paljudele meeldib ja seotud on see sellega, et antud preparaatidel on androgeenne osa väga väike.

Winstroli puhul on see selgitatav sellega, et antud preparaadi toimeaine -- stanozolol – tuleneb dehüdrotestosteroonist. Seega ei kutsu ka primabolan esile vee peetust ja seda eriti winstroli korral ning samuti ei kutsu esile östrogeenide kogunemist organismis. Liigne östrogeen viib günekomastiale, rasvasisalduse kasvule kehas, jõu langusele, massi vähenemisele jne. Samas on teada tõsiasi, et madala androgeense indeksiga preparaadid ei ole effektiivsed massi kasvatamisel, sest enamasti on neil madal ka anaboolne indeks.

Sellele vaatamata teatud ringkonnas tarvitatakse neid kahte preparaati siiski massi juurdekasvuks:

1. Atleedid, kel on paks rahakott ja kes püüavad võimalusel mitte riskida oma tervisega. Arvestades seda, et primabolan ja winstrol mitte ainult ei hoia vett ja aromatiseeru, siis lisaks sellele ei avalda nad mingit negatiivset toimet ka maksale (süstitavate variantidena), ja ei alanda testosterooni tootmist meesorganismis.

2. Atleedid, keda huvitab mitte suure vaid just kvaliteetse massi juurdekasv. Winstroliga ei õnnestu kasvatada 4-8 nädalaga 4-8kg massi, nii nagu seda võiks teha metaaniga, kuid siin tuleb arvestada üht asjaolu, et metaaniga kogutud kilogrammid on enamuses vesi, mis hakkab väljuma kohe kui te lõpetate kuuri. Winstroli ja primabolani korral aga 4-8 nädalaga kogutud 1-2kg jäävad 100% teiega.

3. Naised, kellele meeldib, et primabolan ja winstrol praktiliselt ei vii mehestumise tunnuste ilmnemisele (akne): häälemurre, karvakasvu tugevnemisele kehal ja näol, kliitori suurenemine jne.., kuid teiseks on naistel ka mugav tarvitada winstroli ja primabolani just tableti kujul (oraalselt) nende väikese annuse pärast.

4. Atleedid, kes alles alustavad steroidide tarvitamist. Tegelikult pole see alati muidugi sedasi. Ühelt poolt on nõrkade preparaatide kasutamine alguses põhjendatud ja tundub loogiline, kuid algajad valivad siiski sageli väga "mustad", kuid samas oluliselt võimsamad ja odavamad preparaadid nagu “metaan” ja "sustanon".

Siinjuures tuleb ka ära märkida, et primabolan ja winstrol töötavad väga nõrgalt massi juurdeksvul, seda juhul kui neid üksi tarvitada. Kuid nende effektiivsus tõuseb oluliselt kui neid kombineerida teiste steroididega, kasutades nö "kombineerimismeetotodit". Ning seejuures osutubki üheks effektiivseimaks kombinatsiooniks just ühendus winstrol+primobolan.

Selline võib välja näha nende kahe steroidi tarvitamise näide:

Nädalad Primobolan Winstrol Depo
1 nädal: 100 mg 50 mg
2 nädal: 100 mg 50 mg
3 nädal: 200 mg 100 mg
4 nädal: 200 mg 100 mg
5 nädal: 200 mg 150 mg
6 nädal: 200 mg 150 mg
7 nädal: 300 mg 150 mg
8 nädal: 200 mg 150 mg
9 nädal: 200 mg 100 mg
10 nädal: 200 mg 100 mg
11 nädal: 100 mg 50 mg
12 nädal: 100 mg 50 mg


Antud kombinatsiooni toimet võib tugevdada kui lisada veel kolmas komponent, milleks on enamasti mingi androgeen, näiteks omnadren, testenaat või testosteron propionat. See aga kes ei soovi endal tunda saada androgeenide kõrvaltoimeid võib proovida kombineerimist andrioliga. Tuleks aga märkida, et kombinatsioon testosteroon+winstrol – on üks n.ö. armastatumaid kombinatsioone kogenud atleetidel steroidide arsenalis, sest juba ammu tehti kindlaks, et samaaegne androgeenide kasutamine koos winstroliga tõstab oluliselt mõlema prepraadi effektiivsust. Antud juhul leiab aset sünergeetiline efekt (koostöö) ja lihasrakkude retseptorid püüavad edukamalt steroidide molekule. Mis aga puudutab primabolani (vähemalt süstitavat versiooni), siis teda võib tarvitada mitte ainult koos winstroliga vaid ka koos "metaaniga", sustanoniga jt.

Koostades primabolani ja winstroli tarvitamise skeeme tuleks arvestada asjaolu kui kaua üks või teine preparaat organismis elab ja töötab. Näiteks kujutab süstitav primabolan endast toimeaine metenoloni enantaatvormi, ja selle pärast ka töötab suhteliselt kaua, ja pole vajadust teda süstida sagedamini kui kord nädalas. Harvade süstimiste kasuks räägib ka preparaadi kontsentratsioon ampullis -- 100 mg.

Mis puudutab aga winstroli, siis kuna süstitav winstrol (winstrol depo) on toimeaine stanozolol lahustatud vees, siis on ka preparaadi lagunemisperiood suhteliselt lühike. Sekke tulemusena leiti katse-eksituse meetodil, et winstroli tuleks süstida mitte harvem kui kolm korda nädalas. Samal põhjusel tarvitataksegi sageli hoopis tabletikujul winstroli. See esineb neil juhtudel kui tarvitaja nädalane annus on väike.

Arvutage ise: 150 mg winstroli nädalas on ideaalne kasutajale, kuna need on kolm 50 mg ampulli, mida võib süstida üle päeva. Aga mida teha kui nädalane annus moodustab 50-100 mg? Süstida winstroli 1-2 korda nädalas on väheeffektiivne ja siin tulevadki appi winstroli 2mg tabletid.

Üldiselt winstroli äärmiselt kiire tööleasumine – on ka antud preparaadi hinnatumaid omadusi. Võistlevad kulturistid väidavad, et tunnetavad winstroli tööd juba mõne tunni pärast süstimisest.

Samuti ollakse arvamusel, et winstrol omab nn. kohalikku toimet, mis teeb lihased visuaalselt suuremaks, kuigi selleks on mõeldud teine prepraat- estsiklen.

Ülalöeldust võib järeldada, et nii primabolani kui ka winstroli võib tarvitada ka massi kasvatamisel, kuid võistluseelsel ettevalmistumisel on need preparaadid asendamatud kuna nad ei kutsu esile aromatiseerumist ja ei kogu vett. Primabolani hinnatakse aga ka rohkem kui retabolili (deca-durabolin) seetõttu, et ta lahkub organismist kiiresti, samas kui doping kontrollis on retabolili võimalik avastada ka aasta pärast möödumisest tema tarvitamisest.

Primabolani veel üheks positiivseks omaduseks loetakse seda, et ta on võimeline kasvatama lihasmassi viibides kalorivaesuses.

Huvitavaid asju räägitakse aga oraalsest primabolanist, et kandes teda nö. rasvunud piirkondadele, võib elavdada rasva põletamist antud kohas.Soovitatud on järgmist: ostke vahendid, millega saate purustada ja peenestada neli 5mg tabletti, valage 1/4-1/2 tee lusikat 99% -st dimetüülsulfoksidi ja segage kuni täieliku lahustumiseni.

Osa toimeainest ei lahustu, seega ei tasu ka üle pingutada. Lahustage segu veega kuni 55% -se lahuseni (1:1; dimetüülsulfoksid: vesi) ja kandke antud lahus nahale, kohtadele kus on rasvapõletamine kõige halvem. Steroid imendub kiiresti nahka ja satub verre. Sel teel satuvad kõik 20mg primabolani otse verre.

On loomulik, et olles dieedil on vajalik primabolani ja winstroli kombineerida veel millegagi, sest vastasel korral toimub lihaslagunemine kõigele vaatamata. Ideaalsena tuleks lugeda kombinatsiooni koos testosteroon propionaadiga või andrioliga, kuna mõlemad preparaadid ei ole toksilised, ei hoia vett kehas ja praktiliselt ei aromatiseeru. Propionaat on seejuures ka väga odav. Arvestades, et võistlueelsel ettevalmistumisel on vaja ka suuri koguseid, siis on võimalik kombinatsioon järgmine:

Nädal Primobolan Winstrol Propionaat
1 nädal: 100 mg 50 mg 50 mg
2 nädal: 100 mg 50 mg 100 mg
3 nädal: 100 mg 100 mg 100 mg
4 nädal: 100 mg 100 mg 100 mg
5 nädal: 100 mg 100 mg 100 mg
6 nädal: 100 mg 100 mg 100 mg
7 nädal: 100 mg 100 mg 100 mg
8 nädal: 100 mg 100 mg 100 mg
9 nädal: 100 mg 100 mg 100 mg
10 nädal: 100 mg 100 mg 100 mg
11 nädal: 100 mg 100 mg 100 mg
12 nädal: 100 mg 100 mg 100 mg


Seejuures plaanib tarvitaja võistlustel osaleda 12.-l nädalal.

Võltsingute probleem:

Arvestades, et nii primabolan kui ka winstrol on kallid preparaadid, siis ka võltsingute probleem on aktuaalne. Just samal põhjusel paljud ei usalda oraalset primabolani ja winstroli. Käesoleval ajal eksisteerib originaalne winstrol üksnes koguses 2mg tablett, seega kui teile pakutakse winstroli milles on 5mg tabletid, siis see on võltsing. Originaalne hispaania winstrol tabletikujul on pakendatud 20 tabletti ühes lehes ja igal tabletil on märge "W" pöördel, kõik tabletid on roosat värvi. Itaalia winstrol on 10tk lehes ja ei oma märget "W". Hispaania winstrol ringleb hinnaga 10$ pakend.

Mis puudutab oraalset primabolani, mille komponendiks on metenolon atsetaat, siis hetkel toodetakse teda 5mg (Belgia, Lõuna-Ameerika, Lõuna-Aafrika) ja 25mg tablettidena (Saksamaa, Holland, Soome, Lõuna-Aafrika). Tuleb märkida, et tablette 25mg on oluliselt mugavam kasutada, kuna oraalse winstroli päevane kogus moodustab -- 50-150 mg. Ka on 25mg tabletid odavamad.

Nii või teisiti, on ikkagi süstitav primabolan oluliselt populaarsem kui oraalne, ja üha enam esineb müügil hispaania primabolan- läbipaistvad ampullid, kaela koht kitsenev ja enamasti roheka kirjaga. Kui rääkida winstrol depost, siis sagedamini kasutatakse siiski hispaania preparaati- valge suspension, mis on läbipaistvas ampullis, mille kaelal on kollakas triip. Kui mõne aja jooksul asub ampull puutumatuna, siis keemiline aine eraldub veest ja ladestub põhja valge settena ja seguneb veega vaid tugeval raputamisel. Mõlemaid preparaate lastakse välja ampullides mahuga 1ml, seega kui teile pakutakse suuremat ampulli, siis see on võltsing.

Paljud siiski tuginevad teadmisele, et juba preparaadi kõrge hind kindlustab selle kvaliteedi. Samas ei tasu unustada, et ka võltsingud on võimalikud ja olla ettenägelik.

NB: Tegemist on tõlgitud materjaliga
Allikas: bodybuilding.ee


Logged
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.14 | SMF © 2006-2011, Simple Machines LLC
Veebimajutus: Virtuaal.com
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!