Foorum

Nosterrex.ee Foorum => Toidulisandid => Topic started by: Paju Tom on February 03, 2011, 12:03:15 AMTitle: RASVAPÕLETAJAD
Post by: Paju Tom on February 03, 2011, 12:03:15 AM

RASVAPÕLETAJAD

(http://www.nosterrex.ee/132-204-home/best-body-l-karnitiini-kapslid-200-tk-4-karpi.jpg)(http://www.nosterrex.ee/65-110-home/fat-burn-v10.jpg)(http://www.nosterrex.ee/64-109-home/red-burn.jpg)(http://www.nosterrex.ee/49-90-home/best-body-carb-blocker.jpg)(http://www.nosterrex.ee/171-254-home/pyruvat-x-reduct.jpg)
http://www.nosterrex.ee/14-rasvapoletajad

Termogeneetikud e. rasvapõletajad:poolt ja vastu

Materjal on ette valmistatud Moskva spordiklubi "Fitness Factory" instruktor Alina Kuzmina poolt ja tõlgitud ajakirjast "Kultura Tela".

Eksisteerib palju toidulisandeid mida kutsutakse "rasvapõletajateks", "energeetikuteks" jne ja millede nimedest võib juba arvata, et nad on loodud selleks, et vabaneda liigsest rasvast, anda treenimiseks lisaenergiat, kuid käesolevas artiklis käsitleme vaid neid, mis omavad termogeenset effekti (soojust väljatöötav) ja võivad täiesti reaalselt kiirendada teie ainevahetust.

Kas termogeneetikud (edaspidi ka rasvapõletajad) suudavad tõesti suurendada lihasmassi ja vabaneda rasvast ? On nad siis tõesti nii head pikemas perspektiivis ? Millised kõrvaltoimed neil on ? Kas nad häirivad und ja muudavad taastumist kehvemaks ? Kas ei teki sõltuvust ja kas neist on kerge hiljem loobuda ? Kõigile neile ja teistele küsimustele püüab järgnev artikkel anda vastuse.

Mis on termogenees ?


Termin "termogenees" tähendab kõiki inimkehast soojust eraldavaid vorme. Kogu inimkehast eralduv soojus saadakse kalorite "põletamisest". Termogenees ja ainevahetus kiirenevad seedeprotsesside käigus, n.ö. energia omandamine ja ladestumine toimub mitme tunni jooksul pärast söömist. Siit ka selgitus, miks soovitatakse süüa kuni kuus korda päevas kui eesmärk on kasvatada lihasmassi ja "põletada" rasvu.

Valkude, rasvade ja süsivesikute lagundamine (seedimise käigus) paneb tööle termogeneesi (soojuse eraldumise) ja lubab organismil raisata rohkem kaloreid kutsumata samas esile insuliinikõikumisi veres. Seega treeningud 2 x päevas võivad anda väga häid tulemusi rasva "põletamises". Rasva "põletav" effekt on parem kui treenida tühja kõhuga (hommikujooks). Organism kulutab enim kaloreid just aga valkude omastamiseks. Ainuüksi toidu omastamiseks kulub päevas 5-10% päevasest energiast. See näitaja on väiksem täidlastel isikutel ja kõrgem kulturistidel, eriti neil, kes tarvitavad palju valku ja söövad sageli. Tuleb märkida, et termogeneetikute tarvitamisel tõuseb keha temperatuur 0,5-2 0C. Samuti on selge, et rasva “põletavad” joogid on effektiivsemad kui kapslid ja tabletid. See on nii mitte ainult sellest, et organism nad kiiremini omastab vaid ka sellest, et neis sisalduvad valgud kutsuvad juba iseenesest esile termogeneetilised protsessid organismis.


Rasva "põletamise" tšempionid

Efedriin

Ilma igasuguste kahtlusteta asub parima "rasvapõletaja" kohal just efedriin. Teda toodetakse taime Ephedra sinica noortest kuivatatud võrsetest. Taim kasvab Aasias põõsana ja kannab sagedamini nimetust Ma-huang. Kuid efedriini saab ka teistest taimedest, nt. Sida cordifolia. Efedriin on keemilise struktuuri poolest sarnane amfetamiinidega ja toimib sümpaatilistele närvidele, mis vastutavad füsioloogilise "tegutsemisvalmiduse" ja mõndade teiste sümpatomeetiliste funktsioonide eest. Vaatamata efedriini suurele sarnasusele amfetamiinidega, tõstab efedriin 5 x vähem ülemist (arteriaalset) vererõhku ja 10 x vähem alumist vererõhku ja kutsub 10 x harvem esile unehäireid. Koffeiin, mida efedriiniga sageli kombineeritakse, stimuleerib oluliselt tugevamalt kesknärvisüsteemi. Efedriin mõjub ajule ja kogu kesknärvisüsteemile: ta suurendab erutuvust, füüsilist aktiivsust ja lihastes asuvate närvilõpmete aktiivsust ja töövõimekust. Taoline stimuleeriv effekt ongi põhjuseks, miks efedriini nii edukalt kulturismis tarvitatakse.

Paljude spordiorganisatsioonide keeld efedriini tarvitamisest räägib sellest, et eksisteerib arvamus, et efedriin on suuteline tõstma jõudu, vastupidavust ja parandama sportlikke tulemusi. Uurimused, mis viidi läbi efedriini ohutute kogustega (120mg), ei tõestanud seda. Antud artiklis ei ole aga see eesmärk, selleks on hoopis efedriini "rasvapõletav" toime.

Uurimused näitasid, et efedriin osutus heaks "rasvapõletajaks" ja seda tänu oma komplekssele toimele: ~25-40% (suurenemine on seotud võrdeliselt preparaadi tarvitamise ajalisele pikkusele) tema effektiivsusest on seotud termogeneesiga; vähendab tarvitatava toidu osa, seda tänu omadusele isu maha suruda; tõstab energeetilist toonust. Uurimused näitavad, et peamine osa lühiajalisest termogeneesist toimub peamiselt lihaste kokkutõmmete ja sisemiste organite töö arvelt; efedriini pikaajaline tarvitamine ja ka teiste "rasvapõletajate" pikaajaline tarvitamine aitab oluliselt suurendada nii üldist aktiivsust kui ka stimuleerida perifeerset vereringet, mis aitab kaasa lipolüüsile. Efedriin stimuleerib samuti epinefriini (adrenaliin) eritumist ja norepinefriini eritumist närvilõpmetelt. Need hormoonid aga teevad koostööd lihastes ja rasvades asuvate retseptoritega, seega lülitavad organismi enda sisemise “rasvapõletamise ahju”, s.o. termogeneesi, kiirendades sel moel ka üldist ainevahetust.

Kas efedriin on ohutu?

Efedriini on sajandeid kasutatud külmetushaiguste raviks. Taime Ma-huang mahla, mida kutsutakse "soma", on kasutatud sajandeid kui eluea pikendajana ja märkmeid sellest võib leida juba varasest india religioonist.

Tooted, mis on valmistatud efedriini baasil moodustavad 1/3 maailmas toodetavatest spordi toidulisandeist. Kümneid miljoneid tablette võetakse USA-s , Euroopas sisse igal aastal, et ravida astmahooge. See peaks nii mõndagi ütlema efedriini ohutuse kohta. Efedriini pideval tarvitamisel alustades väikestest kogustes kuni soovitatavate annusteni- vähenevad oluliselt või kaovad soovimatud südame-veresoonkonna ja närvi- ja lihasnähud, sel ajal kui lipolüüs (rasvapõletamine, ainevahetus) tugevneb.

Tuleb ka märkida, et Ma-huang'i ja tema ekstraktid on rasva "põletamisel" effektiivsemad kui sünteetiline efedriin, norefedriin (fenüülpronolamiin e. FPA), pseudoefedriin ja nende baasil valmistatud preparaadid. Ma-huang aga samas ei tekita nii tugevat stimuleerivat effekti kui sünteetiline efedriin.

Kas efedriin võib võib esile kutsuda soovimatuid reaktsioone?

Võib küll kui teda valesti tarvitada. Vaatamata sellele, et efedriin on vähetoksiline ja suhteliselt ohutu, võib tema vale tarvitamine esile kutsuda väga tõsiseid tagajärgi. Seepärast märgitakse pakendile soovitatav maksimaalne kogus ja vastunäidustused isikuil kellel on probleeme vererõhuga, südamega, seedehäired, rasedad ja neil kes tarvitavad antidepressante. Arstiga tuleks konsulteerida ka neil, kellel on diabeet ja kellel on probleeme kilpnäärmega. Efedriin võib raskendada uriini eritumist (seda esineb üliharva). Käesoleval ajal loetakse normaalseks tarvitatavaks ühekordseks efedriini koguseks 18-25mg (enamasti üks kuni mitu tabletti või kapslit), kuid mitte enam kui 75-100mg ööpäevas.

Kofeiin

Mõõdukas koguses koffeiini sisaldavate jookide tarbimisel loetakse täiskavanuile ohutuks. Koffeiin ise ei avalda rasvu "põletavat" toimet, seda vähemalt lühiajaliselt mitte pärast tema sissevõtmist. Kuidas lood ka ei oleks, teeb koffeiin siiski inimese erksamaks. Samas kahekordistab ka efedriini toimet, kiirendades veelgi rasva "põletamist".

Efedriin, kofeiin, teufelliin

Paljudes uurimustes kehakaalu langetamisel on proovitud erinevate efedriini ja koffeeini kogustega. Katseid tehti ka teufelliini lisamisega (astmaravim, mis kujutab endast mustast teest saadud ekstrakti). Neis eksperimentides oli efedriini kogus 20mg, koffeiin 200mg, mida võeti 3 x päevas tund enne söömist. Teufelliini lisamisel võis koffeiini osa vähendada, kuid sellele vaatamata säilis kõrge rasva "põletamise" tase. Kombinatsioon efedriin+koffeiin+teufelliin leidis edukat kasutust ülekaalulistel. Kuigi ülalmainitud eksperimentides koos rasvapõletajatega ka erinevaid dieete, millede eesmärk oli tarbida kindel hulk kaloreid, samas kui eksperimendis osalesid inimesed, kel olid probleeme rasvumisega (mitte aga sportlased). Vaatamata sellele näitasid kõik katsealused kehakaalu langetamise märke võrreldes nendega, kes tarvitasid efedriini ja koffeiini eraldi või said lihtsalt platseebot. Tuleb ka märkida, et efedriin koos koffeiiniga või ilma aitas säilitada madalakalorsusega toidu juures hästi lihasmassi. Preparaatide tarvitamise alguses täheldas suur hulk katsealuseid ebameeldivaid kõrvaltoimeid nagu unetus, sagenenud südametöö, arütmia, sõrmede värin ja üldine rahutus. Kuid nagu selliste preparaatide juures ikka, on need nähud kahe nädala jooksul mööduvad. Sellised kõrvaltoimed võivad esineda ka koffeiini ja teufelliini eraldi tarvitamisel. Peale selle võivad koffeiin ja efedriin esile kutsuda ka seedetegevuse häireid, sagenenud uriinierituse.

Suurimat kofeiini kontsentratsiooni täheldadakse veres tund pärast tarvitamist. Kofeiini pooldumisperiood on 3-7 tundi, kuid olenevalt isikuomadustest võib olla ka pikem (nt. Naistel, kes tarvitavad kontratseptiive võib periood pikeneda 2 x). Teufelliini maksimaalset kontsentratsiooni täheldadakse kahe tunni piires, pooldumisperiood on 8-9 tundi.

Antud preparaatide tundlikkuse korral ei tasuks esialgu neid tarvitada õhtul või enne magama minekut. Parem on anda kehale võimalus harjuda nende stimulaatoritega kahe nädala jooksul ja alles pärast seda tarvitada neid ka õhtul ja enne magama minekut.

Fenüülpropanolamiin (FPA).

FPA on efedriini sünteetiline vorm, mis samuti pärsib söögiisu kui tekitab ka termogeense protsessi. FPA on peamiste külmetusvastaste preparaatide koostisosa (nt. Coldrex), mida müüakse alates 1960-st üle kogu maailma, kuid tema kehakaalu alandav toime avastati alles 1982-l USA-s. Vaatamata oma suurele sarnasusele amfetamiinidega, on FPA organismile täiesti ohutu. Tema tarvitamine ei kutsu esile märgatavat stimuleerivat toimet, ei tekita eufooriat, sõltuvust, kuigi võib tahtmatult siiski esile kutsuda arteriaalse vererõhu tõusu, eriti suurtes kogustes või kombineerituna kofeiiniga. Sel juhul võib FPA tõsta kofeiini sisalduse veres neljakordselt. Samas tuleb ka märkida, et FPA koos kofeiiniga ei kiirenda rasva “põlemist”. Samas aga tarvitamine koos aminohappega L-türoksiiniga tugevdab FPA toimet. Efekt saab olema veel tugevam kui FPA-d ja L-türoksiini võtta tühja kõhu peale (silmas peetakse, et pole söödud 2-3 tundi valke sisaldavaid toite) koos väikese koguse (10-20mg) tavalise süsivesikuga ja kõik see peab olema sisse võetud 30min enne söögikorda. Ei teeks ka halba kui ülanimetatud preparaatidele lisada veel ka vitamiiine B6, C – need aitavad kaasa kiiremale L-türoksiini ümbertöötlemisele dopamiiniks ja norepinefriiniks (need on hormoonid, mis vastutavad signaalide edasiandmise eest kesknärvisüsteemile). L-türoksiin tugevdab teiste termogeensete preparaatide toimet.

Kui rääkida FPA kõrvaltoimetest, siis need on samad teiste stimuleerivate preparaatide omadele, k.a. rahutustunne, ärrituvus, treemor kätes, unetus, arteriaalse vererõhu tõus, peavalud, nägemishäired, psühhoosid, iiveldus, allergilised reaktsioonid, arütmia, hingamise ja südame seiskumine, paralüüs, surm. Taolised sümptomid esinevad enamasti üledoseerimisel, eriti tarvitamisel koos kofeiiniga. Vaatamata sellele, et tarvitamisel lubatud kogustes selliseid suuri kõrvaltoimeid ei esine, tuleks siiski FPA puhul siiski olla väga ettevaatlik.

Kuidas optimaalselt tarvitada termogeenseid preparaate?

Selleks, et enne trenni ja trenni ajal end reipalt tunda tarvitavad sportlased tavaliselt 18-50mg efedriini (normiks loetakse 18-25mg) koos valitud koguse kofeiiniga. Neid preparaate võib kombineerida ka FPA- ga või koos teiste rasva “põletamist” kiirendavate preparaatidega nagu yohimbe ja kuertsitiin. Kuid tuleb märkida, et temogeenikute stimuleeriva toime tõstmine ei ole parim viis kasutada sellisel moel nende rasvu “põletavat” toimet. Nahaaluse rasva "põletamiseks" on vajalik pidev pikaajaline ainevahetuse kiirendatud olekus hoidmine, mitte aga "draivi" lühiajaline toime. Tuginedes kliinilistele uurimustele ja sisklikele tähelepanekutele, võib öelda, et optimaalseks on järgmine tarvitamise skeem: 8-10mg efedriini + 100mg kofeiini 3 x päevas 30-60 min enne söömist.

Jälgige hoolega, et juba nädala möödudes pärast preparaatide tarvitamisest ei oleks tunda nende stimuleerivat toimet, vastasel korral riskite tekitada tõsist kahju mitte ainult närvisüsteemile vaid ka kogu organismile.

Põhjus, miks efedriin + kofeiin väikesed kogused on efektiivsemad normaalse kaaluga inimestele, kes tarvitavad päevas normaalse koguse kaloreid, on järgmine. Ülekaalulistel on tüüpiline aeglustunud närvisüsteem ja järelikult eritub ka vähem epinefriini (adrenaliin) ja norepinefriini (noradrenaliin), ning seega on neil ka termogenees pärast söömist madal. Sellega saabki põhjendada täidlaste isikute aeglast ainevahetust. Seega võib teha järgmise järelduse, et ülekaalulised ja need kes peavad madalakalorilist dieeti (see muide, tedmiseks, aeglustab metabolismi), tunnetavad vägagi hästi endal termogeensete preparaatide toimet, mis kutsuvad esile epinefriini ja norepinefriini järsu eritumise. Seega pidev suurtes kogustes termogeensete preparaatide tarvitamine võib tõsiselt rikkuda kogu närvisüsteemi.

Ei tasu ehitada illusioone, et tarvitades iga trenni ajal stimuleerivaid preparaate, muutute tugevamaks või enam veel, et kaob liigne rasv- peale kahju tekitamise tervisele võite ilma jääda ka igasugustest tulemustest. Peale hormonaalse tasakaalu rikkumise, stimuleerivate preparaatide tarvitamise tulemusel, võib viia lisaks soovimatute psühholoogiliste muutusteni, näiteks enda võimete ülehindamine, mis võib trennis viia traumani. Kuritarvitamise tulemusena pole välistataud ka agressiivsus, enesedistsipliini kadumine jmt. Aktiivselt spordiga tegelevate sportlaste juures tuleks märkida, et stimulaatorid soodustavad higistamist, seega makro- ja mikroelementide väljutamist higi kaudu kehast (ärge unustage mineraalvee rohket tarbimist). Sel juhul on vajalik oma toitu rikastada polüvitamiinidega, k.a. antioksüdandid, ka kaalium, magneesium ja kaltsium, et stimuleerida südame-veresoonkonna tööd ja ka kogu lihaskonna tööd.

Mis puudutab aga müügile tulnud yohimbini, siis temaga tuleks samuti olla ettevaatlik. Tema toime on kõigile erinev, kuid ta avaldab tugevat toimet kesknärvisüsteemile, seega “parem vähem ja kauem”. Eriti effektiivne on ta koos efedriini ja kofeiiniga.

Kuid kui te soovite dieedile lisada veel ka FPA, siis alustage väikestest kogustest ja aegamööda kogust tõstes. FPA lisamine peaks maksimaalselt kestma 12 nädalat, seda selleks, et antud kuur tugevdaks kilpnäärme tööd aegamööda.

Igal juhul tuleks termogeensete preparaatide tarvitamisel lähtuda kaiest mõtlemisest ja varuda kannatust. See, mis te olete endale selga söönud, ei saa kaduda kahe nädalaga. Kombinatsioon efedriin + kofeiin mõistlikes kogustes tarvitamisene koos dieediga ja trenniga – see on kindel retsept, mis tagab kaalu languse ja säolitab lihasmassi. Kuid nagu alati ei ole olemas seda “head retsepti”, mis tagaks head tulemused kõigile, seega kui tunnete, et 6-8 nädala jooksul mingeid muutusi ei toimu, siis tasuks mõelda alternatiivsetele otsustele. On palju põhjusi miks ühe või teise organismi reageerib teisiti või erinevalt: erinevused alfa ja beta- retseptorite hulgas, lihaskiud ja nende tüübid jne.

Antud artiklis me ei peatu eraldi toitumisel ja treeningul kuna “rasvapõletajate” tarvitamisel kehtivad üldtuntud soovitused: võimalikult madal süsivesikute tarbimine, suurel hulgal valgu tarvitamine (2-3gr 1 keha kg kohta), rasvade tarvitamine viia miinimumi.

Enamus kulturiste kinnitavad termogeenikute head toimet. Praktika näitabki, termogeenikud mõjuvadki sportlastele paremini kui tavainimesele kuna esimesed on kiire ainevahetusega.

Kokkuvõtteks tahakski anda paar praktilist soovitust. Kui ostate termogeenseid preparaate, siis teie poolehoid olgu nendele, millel on etiketil täpselt kirjas mida ja kui palju toode sisaldab. Tarvitada tuleks üksnes tuntud firmade tooteid. Tähelepanu tuleks ka pöörata preparaatidele, mis sisaldavad soovituslikes kogustes aineid, mitte aga rohkem.

Nendeks kogusteks oleks :

Ma-huang – koguses, mis vastab 20mg-le efedriinile;
Guarana – (või tõmmis koolapähklitest või sünteetiline kofeiin) koguses, mis vastab 200mg-lekofeiinile;
L-karnitin – asendamatu aminohape, mis kiirendab rasvade ainevahetust;
Kroompikolinaat – mis parandab rakkude membraanide läbilaskvust, mis samas kiirendab ka rakusisest metabolismi ja tõstab ülalnimetatud preparaatide efektiivsust.Title: Re: RASVAPÕLETAJAD
Post by: Paju Tom on February 03, 2011, 12:09:29 AM

Kuidas valida ja kasutada “rasvapõletajaid”

Alljärgev püüab anda vastuseid sagedamini esitatavatele küsimustele “rasvapõletajate” kohta.

1.Mis on parim “rasvapõletaja”?

Kõigepealt olgu öeldud, et mistahes “rasvapõletaja” (õigeminei termogeenne aine so. aine, mis suurendab kehas soojuse produktsiooni, seega tõstab energiakulu) omab toimet ainult koos õige dieedi ja treening programmiga! Seepärast esiteks korrigeerige toitumist ja treenige piisavalt ja alles siis hakake kaaluma “rasvapõletajate” kasutamist. Termogensed ained, stimuleerides rakkudes beta-adrenoretseptoreid, suurendavad rasvakasutust ja tõstavad põhiainevahetuse taset. Sellega käib paratamatult kaasas südamerütmi kiirenemine ja vererõhu tõus.

Vastupidiselt sageli väidetule on kõik peamised termogeensed tooted kahe toimeaine-efedriini ja kofeiini segud. (Märkus- mõlemad ained kuuluvad keelatud dopinguainete nimekirja.) Et nimetatud tooteid vabalt müüa toidulisanditena ei saa varjamatult deklareerida efedriini ja kofeiini sisaldust ning kasutusele on tulnud taimsele toorainele viitavad nimed nagu efedra/mahuang efedriini kohta ja koola pähkel/guarrana jmt. kofeiini kohta.

Termogensete ainete kohta on mitmeid teaduslikke uuringuid. Mõnedes leidub viiteid asjaolule, et aspiriin suurendab EF/COF mõju, kuid ainult ülekaaluliste (= rasvunud) inimeste puhul. võttes arvesse aspiriini võimalikke ohtlikke kõrvaltoimeid (nt. seedetrakti verejooksud) ei soovitaks siiski aspiriini (või pajukoore ekstrakti) sisaldavaid tooteid kasutada.

2.Mida teatakse “rasvapõletajate” kõrvaltoimetest?

Kuna efedriin ja kofeiin kuuluvad stimulaatorite hulka, on neil ka mitmeid kõrvaltoimeid. Peamised neist on kiirenenud südametegevus, kõrgenenud vererõhk, kõlmavärinad ja unetus. Seetõttu ei tohiks inimesed kellel on südamerütmihäired või kõrge vererõhk “rasvapõletajaid” kasutada. Sellega kaasnev risk on inimese tervisele liiga suur! (Märkus- kõrvalmõjud tavaliselt küll vähenevad 2-3 nädalase kasutuse järel, kuid mõnikord on siis juba liiga hilja…). Meditsiinipraktikas on registreeritud isegi mõned surmajuhtumid, kuid siis oli tegemist südamehaigtega või üledoosiga. Igal juhul tuleb hoiduda EF/COF kasutamisest koos alkoholiga! Samuti ei tohi ületada soovitatud annuseid! Kasutamine tuleb lõpetada kohe, kui ilmnevad muutused südamerütmis või/ja vererõhus!

3.Milline on õige doos ja manustamise kellaaeg?

Veelkord – korrigeerige esmalt oma toitumist (st. mõõdukas, kuni 20% energia defitsiit, kuid küllaldaselt valku ja asendamatuid rasvhappeid), treenige regulaarselt (sealhulgas ka aeroobne treening) ja alles siis kaaluge “rasvapõletajate” kasutamist.
Varasemate uurimistööde kohaselt loeti optimaalseks soovitatavaks annuseks 50mg efedriini 3x päevas. Hilisemad uuringud näitasid, et vähendades efedriini annust 20mg-ni, kuid lisades 200mg kofeiini, vähenesid efedriini kõrvalmõjud ja suurenes termogeenne efekt. Seega oleks annustamine järgmine: 20-200 mg 3x päevas, hommikul, keskpäeval ja pealelõunasel ajal. Siiski soovitatakse EF/COF esmakordsetele kasutajatele ja eriti naistele vähendada doosi kaks korda st. 10mg/100mg – 3x päevas. Kui mingeid vastunäidustusi ei ilmne, võib pari päeva pärast suurendada hommikust annust 20/200mg-ni, paari päeva möödudes võib suurendada kalõunast ja õhtupoolset doosi.

Soovitatavalt ei tohiks viimane doos olla hiljem kui 16.00, vastasel juhul võib tekkida unetus. Soovitav on võtta annus sisse 10-20 min. enne sööki.

Tuleb meeles pidada, et EF/COF on stimulant, mille ergutav toime pideva kasutamise käigus väheneb. Seetõttu ei ole mõtet kasutada EF/COF stimulandina (45-60 min enne rasket trenni) pidevalt! 1-3 grammi türosiini lisamine võib samuti aidata intensiivsemalt treenida.
Uuringute tulemused näitavad, et EF/COF rasva põletav toime ei vähene pidava kasutamise käigus. Ühe jooksva aasta vältel teostatud uuringu käigus selgus, et toime isegi suurenes. Seepärast pole põhjendatud arvamus, et EF/COF peaks kasutama tsükliliselt.


4.Kas on võimalusi “rasvapõletaja” toime tugevdamiseks?

On uuringuid, mis kinnitavad, et viinamarjades sisalduv haringeniin suurendab EF/COF toimet sel teel, et ta takistab kofeiini lagunemist organismis. Samas tuleks meeles pidada, et viinamarjades sisalduv glükoos põhjustab insuliini kontsentratsiooni tõusu veres, mis hoopis surub alla rasva kasutuse ning seega oleks mõtet vaid haringeniini ekstrakti kasutamisel. Viimati mainitut pole senini veel ükski firma pakkunud.

On leitud, et aminohape türosiin tugevdab rasvapõletajate toimet. Peab märkima, et paljudes toodetes sisalduv türosiini kogus on liiga väike mingisuguse efekti saavutamiseks. Efekti saavutamiseks oleks vaja võtta vähemalt 1 gramm türosiini iga EF/COF annuse kohta. Samuti on andmeid rohelise tee ekstrakti soodsast toimest koos “rasvapõletajatega”.

5.Kas “Yohimbe`t” võib kasutada koos EF/COF-ga?

Lühidalt öeldes – ei! Kuna ka Yohimbe ekstrakt kiirendab südametegevust ja tõstab vererõhku (olgugi, et teise mehhanismi kaudu), või nende koosmõju (vaatamata tugevale rasva põletavale toimele) olla ohtlik tervisele.

See aga ei tähenda, et Yohimbet ei võiks kombineerida türosiiniga, kuid igal juhul tuleks annus võtta tühja kõhuga, nt. 30-45 min. enne hommikust aeroobset treeningut.

Kui kasutada niiYohimbet kui ka EF/COF, siis tuleks neid manustada päeva eri aegadel – soovitatavalt vähemalt 4 tunnise vahega. Yohimbe doos võiks olla 0,2 mg 1kg kehakaalu kohta.

Lõpetuseks tooks näidise rasvapõletajate annustamise “ajakavast”:

07.00 Yohimbe +väike kogus kofeiini
08.00 30-45 min aeroobset treeningut
09.30 hommikusöök: vähe süsivesikuid, palju valku
11.00 efedriin+kofeiin+türosiin
12.00 söök
15.00 söök
15.30 efedriin+kofeiin+türosiin
17.00 kangitreening
18.00 söök
21.00 söök

Ajakirjast: MF


Title: Re: RASVAPÕLETAJAD
Post by: Paju Tom on February 18, 2011, 10:08:20 PM

EC

(http://www.fitness.ee/files/pictures/images_article/000/67_thumb.jpg)

Efedriini ja kofeiini segu (EC) on arvatavasti parim turul olevaist dieettoidulisanditest.

Arvukates uuringutes on tõestatud EC metaboolne toime, söögiisu vähendamine ja lihaste säilitamine dieedi ajal. EC toimib nagu stimulant ja siiski saab teda kasutada ka treeningu “võimendajana”. EC krooniline tarbimine vähendab tema stimulantset efekti, rasva põletav toime siiski säilib.

Võttes 20 milligrammi efedriini ja 200 milligrammi kofeiini (või nende ainete herbaalseid ekvivalente), moodustub üks paremaid rasvapõletajaid, millele on minimaalsed kõrvalnähud (unetus, vererõhu tõus, südame löögisageduse tõus).

Kuigi EC näib ideaalse rasvapõletajana, saab tema mõju veelgi suurendada, lisades sinna mõnda kasulikku produkti. Järgnevalt ongi ära toodud neist kaks:

L-Türosiin

Lisades piisavalt L-türosiini (500-1000 mg) igale doosile EC-le, suureneb algse segu mõju tunduvalt. Inimesed, kes on kogu aeg tarvitanud EC-d ning siis lisanud L-türosiini, on tundnud suurt näljatunde vähenemist ja stimulantidele omast efekti.

Roheline tee

Rohelist teed on idamaades kasutatud kaalu vähendamiseks juba sajandeid. Roheline tee mitte niivõrd ei suurenda, kuivõrd pikndab EC mõju. Paljud inimesed on tundnud peale esmakordselt EC tarvitamist tohutut nõrkustunnet. Roheline tee aitab seda efekti leevendada, mõjutades samal ajal positiivselt rasva põlemist.

Lisades L-türosiini ning rohelist teed oma EC annustesse muudab selle kompoti efektiivsemaks ning mõju pikemaks. Kasutades seda koos õige dieettoitumisprogrammi ja õige treeninguga, ei tohiks kaalust alla võtmine ületamatu raskus olla.
Title: Re: RASVAPÕLETAJAD
Post by: Paju Tom on February 19, 2011, 05:20:52 PM


KOFEIIN JA KARNITIIN - TÕHUSTAVAD RASVAPÕLETUST

(http://www.nosterrex.ee/168-250-large/fat-burn-ampullid.jpg)
http://www.nosterrex.ee/rasvapoletajad/168-fat-burn-ampullid.html

Karnitiin

Selleks, et kaotada oma kõhult rasvakiht, tuleb "see"toimetada sinna, kus seda põletama hakatakse. "See" koht on mikroskoopiline süsteem rakus, mida nimetatakse mitokondriks. Lihtsamalt öeldes aitab karnitiin põletamist vajaval materjali jõuda just sinna, kus teda põletama hakatakse. Treeningueelne aeg on parim karnitiini tarbimiseks, sest nagu uuringud on näidanud, intensiivistab see rasvapõletusprotsessi treeningu ajal kuni 25% ulatuses. Samuti aitab see edasi lükata lihasväsimust, kuna aktiivse rasvapõletuse käigus säästetakse glükogeeni ja teisi vajalikke aineid.

Kofeiin

Kofeiin nö sunnib üha rohkem rasva kaduma rasvarakkudest, mis peidavad su kauneid kõhulihaseid. Rasvarakkudest väljakihutatuna satub rasv vereringesse ja sealt kaudu lihaskoesse. Lihaskoes hoolitseb juba karnitiin selle eest, et rasv jõuaks mitokondritesse, kus see muudetakse sinu keha jaoks tarvilikuks "kütuseks".

Adenosiin on organismis tekkiv aine, mis põhjustab väsimustunnet- kofeiini molekul sarnaneb keemiliselt struktuurilt adenosiiniga. See võimaldab tal seostuda raku pinnal asuvate adenosiini retseptoritega, kuid mitte aktiveerida neid. See seletab ka, miks peetakse kofeiini ergutiks ja väsimuse peletajaks.

Kofeiini ja karnitiini koos tarbides soodustame me kogu rasvapõletusprotsessi. Korea teadlaste poolt läbiviidud uuring on isegi tõestanud, et treenitud atleedid, kes tarbisid enne sportimist kofeiini ja karnitiini, põletasid enam rasva, kui need sportlased, kes tarbisid nimetatud lisandeid eraldi/üksikult.

Kuidas tarbida?

Umbes tund enne treeningud manusta 3 grammi karnitiini koos 400-500mg kofeiiniga. NB! Kohvi joomine ei ole nii efektiivne kui näiteks kofeiini tabletid või kofeiin mõnel muul sarnasel (mittevedelal) kujul.

Jim Stoppani, Flex


Title: Re: RASVAPÕLETAJAD
Post by: Paju Tom on February 19, 2011, 05:27:41 PM

RASVAPÕLETUSPROTSESSI VÕIMENDAJAD

(http://www.fitness.ee/files/pictures/images_article/800/802_thumb.jpg)

Pärast seda, kui oled leidnud enda jaoks rasvapõletust soodustavad põhilisandid, võiksid lisada oma menüüsse alljärgnevast valikust ka mõne aine, mis aitab protsessi hoida ja võimendada.

Ära siiski lisa seda kohe rasvapõletusprotsessi algul, sest protsess ise on pikaajaline ja peaks toimuma järk-järgult. Su lisandite tarbimise plaan peaks olema progresseeruv, täpselt nagu su dieet ja treeningkavagi.

Forskoliin

Forskoliin, mis on saadud troopilisest münditaimest Coleus forskohlii, aktiviseerib ensüümi adenülaadi tsüklaas, mis on muuhulgas seotud testosterooni tootmisega ja tõstab rakusisest geenide reguleerija cAMP taset (cAMP on virgatsmolekul, mille abil mobiliseeritakse organismi energeetilised varud (glükogeeni lagunemine) ja tõhustub rakkude ainevahetus) See aktiviseerib rasvade lagundamist rasvarakkudes.

Hiljutisest Kansase ülikooli uurimustööst selgus, et ülekaalulistel meestel, kes tarbisid forskoliini 12 nädala jooksul, langes keha rasva% ja tõusis testosterooni tase rohkem, kui platseebogrupil.

Soovitav annus: Võta toidulisandit, mis sisaldaks 20-50mg forskoliini 2-3 korda päevas enne sööki.

Evodiamiin

Evodiamiin on toorestest evodia rutaecarpa viljadest eraldatud bioaktiivne komponent, mis soodustab rasvapõletust, stimuleerides spetsiaalseid retseptoreid kesknärvisüsteemis. Evodiamiin pärsib muuhulgas söögiisu ja aeglustab toidu seedimist- see mitte ainult ei hoia pikemat aega täiskõhutunnet vaid tagab ühtlase glükoositaseme vereringes.

Soovitav annus: Tarbi toidulisandit, mis sisaldaks umbes 30-50mg evodiamiini 2-3 korda päevas enne sööki.

Sünepriin

Sünepriin on stimulant, mida saadakse taimest nimega citrus aurantium ehk pomerantsipuu. Selle stimulandi keemiline struktuur on sarnane efedriinile, kuid ta parandab ainevahetust vererõhku tõstmata. Sünepriin toimib, mõjutades spetsiaalseid retseptoreid rasvrakkudes.

Soovitav annus: 5-20mg 2-3 korda päevas enne sööki.

Järgi alltoodud nõuandeid, et tagada 6-nädalaline kaalukaotus keha rasva% arvelt:

Põhilisandid 1.nädalal:

c-vitamiin- 500-1000mg koos hommikusöögiga
Karnitiin- 1000mg
Seleen- 200mcg hommikusöögiga
Kaltsium- 1000m hommikusöögiga
Tsink- 30mg tühja kõhuga 30-60 min enne und
Rohelise tee ekstrakt- 500mg enne hommikusööki, enne trenni ja enne õhtusööki
Kofeiin- 100mg hommikusöögiga ja 1-2 tundi enne trenni
Kasvata oma doose järgnevalt:
c-vitamiin- 1000mg hommikusöögiga ja õhtusöögiga
Karnitiin- 1500-2000mg hommikul, enne trenni, õhtul
Seleen- 200mcg hommikusöögiga ja õhtusöögiga
Kaltsium- 1000mg hommikusöögiga
Tsink- 30mg tühja kõhuga 30-60 min enne und
Rohelise tee ekstrakt- 500 mg enne hommikusööki, enne trenni ja enne õhtusööki
Kofeiin- 200-300mg hommikusöögiga ja 1-2 tundi enne trenni
Võimendades protsessi, lisa:
Forskoliin- 20-30mg 2 korda päevas enne sööki
Sünepriin-5-10mg 1 kord päevas enne sööki

Kasvata koguseid nii:

Forskoliin: 40-50mg 3 korda päevas enne sööki
Sünepriin:15-20mg 3 korda päevas enne sööki

Allikas: Muscle & Fitness